środa, 31 października 2012

maturrra!

Cześć!

Założyłam tego bloga, ponieważ zdałam sobie sprawę, jak dużo moich wypowiedzi na forum pewnego serwisu - forum dodajmy o dość szerokiej tematyce - dotyczy studiów, matury i pracy. Może zatem warto byłoby tego typu zagadnienia przenieść tutaj, gromadząc wszystko w jednym miejscu?

To, o czym chciałabym tu pisać, to szeroko pojęta tematyka związana z:
- maturą (Jakie wybrać przedmioty? Jak się uczyć? Kiedy w ogóle zacząć naukę? Jaką strategię obrać, by odnieść sukces?)
- studiami i szkołami policealnymi (Jaki wybrać kierunek? Od czego uzależnić decyzję? Co zrobić, żeby się dostać? Co jest odpowiednie dla mnie?)
- pracą (Jakie zawody można wykonywać po różnych szkołach/uczelniach i kierunkach? Jakie są szanse i perspektywy? W jakim zawodzie się sprawdzę?)

W grę wchodziłoby tu również, oprócz porad ogólnych, analizowanie rzeczywistych przypadków. Jeśli zatem chcesz uzyskać jakieś wskazówki - skontaktuj się ze mną. Wiedz jednak, że ostatecznej decyzji nie podejmie za Ciebie nikt, bo inni mogą tylko doradzać, a wybór należy do Ciebie, bowiem to Twoja przyszłość. Będzie mi miło, jeśli zgodzisz się po uzyskaniu odpowiedzi na publikację Twojej historii w notce. I z chęcią przeczytam po jakimś czasie wiadomość zwrotną z informacją, czy moje propozycje przydały się i wpłynęły mocno na Twoją decyzję.

Mam nadzieję, że blog okaże się przydatny nie tylko dla maturzystów, czy poprawiających maturę, ale również innych - stających np. przed dylematem, czy po ukończeniu studiów I stopnia kontynuować kierunek, czy może zmienić go na inny i czy w ogóle jest to możliwe.

Bliżej końca przyszłorocznych matur chcę również rozpocząć serię notek dotyczących życia studenckiego, które często rozpoczyna się od przeprowadzki, czyli dowiecie się np. na co zwrócić uwagę szukając mieszkania do wynajęcia. 

Już wkrótce zapraszam Was na pierwszą notkę, z pomocą której zweryfikujecie, czy dobrze zadecydowaliście wypełniając we wrześniu deklarację maturalną. Warto nad tym zastanowić się raz jeszcze ze względu na fakt, iż do 07.02.2013 r. wciąż można ją edytować.

Pozdrawiam!
Fishionelka - maturrra.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz